2010. augusztus 2., hétfő

résztvevő művészekről_7

SZENTELEKI Dóra
tanulmányait a Magyar Képzőművészeti Egyetem intermédia szakán végezte 2008-ban, azóta szerteágazó művészeti tevékenységet folytat: színészi pályájáról, tetováló művészetéről, performanszairól és fotóiról a http://www.erroristgirl.blogspot.com/ oldalon tudósít rendszeresen. A kiállításon látható Zeta installáció fiktív történetében a Földet ért meteor-becsapódás után idegen lények szállják meg bolygónkat, az ember számára pedig egyetlen lehetőség marad: saját fennmaradásáért küzdeni. Szenteleki alkotása ironikus reflexió a jelenkori társadalom hiedelmeiről, hiszékenységéről és túlélési stratégiáinak banalitásáról.
SZÓLLÁTH Gábor
2010-ben fejezte be képzőművészeti tanulmányait a Magyar Képzőművészeti Egyetem festő tanszékén. Korábbi vásznain kizárólag csendélettel foglalkozott, viszont diplomamunkája az önarckép műfaját állítja fókuszba, amely jelzi az alkotói tájékozódás új irányait. A kompozíciókon hétköznapi cselekvések közben jelenik meg a művész. Egyfajta mikrokörnyezet tárul a látogató szeme elé, amelynek puritán egyszerűségű enteriőrjeiben egy-egy tárgy válik hangsúlyossá: konnektor, fotel, rajztábla, szék, flakon, vízforraló. A szokatlan, kicsit döntött felülnézet és a nagy, homogén felületekkel dolgozó ábrázolás fanyar iróniát kölcsönöz a kompozícióknak.
TANKA Péter
idén diplomázott a Köszönöm1-2. című munkáival a Magyar Képzőművészeti Egyetem festő tanszékén. Alkotói érdeklődésének középpontjában az emberi test áll. Az előző években sorozatokba fűzve térképezte fel a belső szervek, testrészek, -nedvek tulajdonságait, működését. Diplomamunkája ennek a szisztematikus kutatásnak a lezárásaként is értelmezhető, amely összefoglalva a tapasztalatait és eredményeit, egyszerre mutatja be a külső és belső világot. Az akvarelltechnika lágysága, szubjektívitása ellenére a két kép ábrázolása tűpontos, objektív és kíméletlenül őszinte, amely a biológikumon keresztül a létezéssel szembesít.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése